FIRESTONE 215 55 R17

MULTISEASON 2

215/55-R17

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: W

C

B

72dB

12000 МКД 8040 МКД

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Патнички
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 215 / 55 - R17
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: W
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72