fbpx

SAVA TRENTA 2

TRENTA 2

215/65-R16

Тежински индекс: 109/107

Брзински индекс: T

dB

Побарај понуда

SAVA TRENTA 2 Лесна камионска гума со одлични перформанси за голема километража. Препорачлива за влажни патишта за тешки товарни возила.

Категорија: Комби
Модел: TRENTA 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 215 / 65 - R16
Тежински индекс: 109/107
Брзински индекс: T
Потрошувачка:
Аквапланинг:
Бучава: