fbpx

SAVA TRENTA 2

TRENTA 2

235/65-R16

Тежински индекс: 115/113

Брзински индекс: S

C

B

72dB

Побарај понуда

SAVA TRENTA 2 Лесна камионска гума со одлични перформанси за голема километража. Препорачлива за влажни патишта за тешки товарни возила.

Категорија: Комби
Модел: TRENTA 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 235 / 65 - R16
Тежински индекс: 115/113
Брзински индекс: S
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72