fbpx

SAVA TRENTA 2

TRENTA 2

225/70-R15

Тежински индекс: 112/110

Брзински индекс: R

C

B

72dB

Побарај понуда

SAVA TRENTA 2 Лесна камионска гума со одлични перформанси за голема километража. Препорачлива за влажни патишта за тешки товарни возила.

Категорија: Комби
Модел: TRENTA 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 225 / 70 - R15
Тежински индекс: 112/110
Брзински индекс: R
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72