fbpx

SAVA TRENTA 2

TRENTA 2

205/75-R16

Тежински индекс: 110/108

Брзински индекс: R

C

B

72dB

Побарај понуда

SAVA TRENTA 2 Лесна камионска гума со одлични перформанси за голема километража. Препорачлива за влажни патишта за тешки товарни возила.

Категорија: Комби
Модел: TRENTA 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 205 / 75 - R16
Тежински индекс: 110/108
Брзински индекс: R
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72