fbpx

SAVA PERFECTA

PERFECTA

175/70-R13

Тежински индекс: 82

Брзински индекс: T

C

D

70dB

Побарај понуда

SAVA PERFECTA  Летна гума за голема километража и мала потрошувачка на гориво и ниско ниво на бучава со сигурни перформанси за суво и влажно време.

Категорија: Патнички
Модел: PERFECTA
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 175 / 70 - R13
Тежински индекс: 82
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: D
Бучава: 70