fbpx

SAVA PERFECTA

PERFECTA

165/65-R14

Тежински индекс: 79

Брзински индекс: T

C

B

70dB

Побарај понуда

SAVA PERFECTA Летна гума за голема километража и мала потрошувачка на гориво и ниско ниво на бучава со сигурни перформанси за суво и влажно време.

Категорија: Патнички
Модел: PERFECTA
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 165 / 65 - R14
Тежински индекс: 79
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 70