fbpx

SAVA PERFECTA

PERFECTA

155/70-R13

Тежински индекс: 75

Брзински индекс: T

D

C

70dB

Побарај понуда

SAVA PERFECTA  Летна гума за голема километража и мала потрошувачка на гориво и ниско ниво на бучава со сигурни перформанси за суво и влажно време.

Категорија: Патнички
Модел: PERFECTA
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 155 / 70 - R13
Тежински индекс: 75
Брзински индекс: T
Потрошувачка: D
Аквапланинг: C
Бучава: 70