fbpx

SAVA PERFECTA

PERFECTA

165/70-R14

Тежински индекс: 89/87

Брзински индекс: R

C

B

72dB

Побарај понуда

SAVA PERFECTA Летна гума за голема километража и мала потрошувачка на гориво  со ниско ниво на бучава.

Категорија: Комби
Модел: PERFECTA
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 165 / 70 - R14
Тежински индекс: 89/87
Брзински индекс: R
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72