fbpx

SAVA NTENSA HP2

INTENSA HP2

215/60-R16

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: V

C

B

72dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP2 Летна гума со високи перформанси која се истакнува на влажни патишта.

 

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA HP2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 215 / 60 - R16
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72