fbpx

SAVA INTENSA UHP

INTENSA UHP

205/50-R16

Тежински индекс: 87

Брзински индекс: W

D

C

69dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA UHP Летна гума со сигурни перформанси на влажно време и ниска потрошувачка. Гумите со побрзо тркалање трошат помалку енергија и заштедуваат на трошоците за гориво. INTENSA UHP има шарка дизајнирана да ја намалува бучавата и да овозможи помазно возење.

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA UHP
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 205 / 50 - R16
Тежински индекс: 87
Брзински индекс: W
Потрошувачка: D
Аквапланинг: C
Бучава: 69