fbpx

SAVA INTENSA UHP 2

INTENSA UHP 2

235/55-R17

Тежински индекс: 103

Брзински индекс: Y

B

72dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA UHP 2 Летна гума со сигурни ултра високи перформанси, погодна за суви и влажни патишта.

 

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: INTENSA UHP 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 235 / 55 - R17
Тежински индекс: 103
Брзински индекс: Y
Потрошувачка:
Аквапланинг: B
Бучава: 72