fbpx

SAVA INTENSA UHP 2

INTENSA UHP 2

265/35-R18

Тежински индекс: 97

Брзински индекс: Y

C

B

72dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA UHP2 Летна гума за голема километража и мала потрошувачка на горивo со

ултра високи перформанси  за суви и влажни  патишта.

 

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA UHP 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 265 / 35 - R18
Тежински индекс: 97
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72