fbpx

SAVA INTENSA UHP 2

INTENSA UHP 2

225/45-R18

Тежински индекс: 103

Брзински индекс: Y

B

B

72dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA UHP 2 Летна гума за голема километража и мала потрошувачка на горивo со

ултра високи перформанси  за суви и влажни  патишта.

 

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA UHP 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 225 / 45 - R18
Тежински индекс: 103
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: B
Аквапланинг: B
Бучава: 72