fbpx

SAVA INTENSA UHP 2

INTENSA UHP 2

215/55-R17

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: W

C

A

72dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA UHP 2 Летна гума за голема километража и мала потрошувачка на горивo со

ултра високи перформанси  за суви и влажни  патишта.

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA UHP 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 215 / 55 - R17
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: W
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72