fbpx

SAVA INTENSA UHP 2

INTENSA UHP 2

215/50-R17

Тежински индекс: 95

Брзински индекс: Y

C

A

72dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA UHP 2 Летна гума за голема километража и мала потрошувачка на горивo со

ултра високи перформанси  за суви и влажни  патишта.

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA UHP 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 215 / 50 - R17
Тежински индекс: 95
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72