fbpx

SAVA INTENSA SUV 2

INTENSA SUV 2

235/50-R18

Тежински индекс: 97

Брзински индекс: V

C

B

71dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA SUV 2 Летна гума со високи перформанси за суви и влажни патишта.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: INTENSA SUV 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 235 / 50 - R18
Тежински индекс: 97
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71