fbpx

SAVA INTENSA SUV 2

INTENSA SUV 2

255/50-R19

Тежински индекс: 107

Брзински индекс: Y

C

B

70dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA SUV 2 Летна гума со високи перформанси за суви и влажни патишта.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: INTENSA SUV 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 255 / 50 - R19
Тежински индекс: 107
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 70