fbpx

SAVA INTENSA HP2

INTENSA HP2

225/55-R16

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: Y

C

B

71dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP2 Летна гума со високи перформанси која се истакнува на влажни патишта.

 

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA HP2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 225 / 55 - R16
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71