fbpx

SAVA INTENSA HP2

INTENSA HP2

195/55-R16

Тежински индекс: 87

Брзински индекс: H

C

B

70dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP2 Летна гума со високи перформанси која се истакнува на влажни патишта.

 

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA HP2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 195 / 55 - R16
Тежински индекс: 87
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 70