fbpx

SAVA INTENSA HP2

INTENSA HP2

215/60-R17

Тежински индекс: 96

Брзински индекс: H

C

B

70dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP2 Летна гума со високи перформанси погодна за влажни патишта. Eкономична гума, дизајнирана за мирно возење.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: INTENSA HP2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 215 / 60 - R17
Тежински индекс: 96
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 70