fbpx

SAVA INTENSA HP

INTENSA HP

185/60-R15

Тежински индекс: 84

Брзински индекс: H

C

B

70dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP  Летна гума со високи перформанси што се истакнува на влажни патишта. INTENSA HP е лесна гума на која и треба помалку енергија за да се тркала, така што му помага на вашиот автомобил да работи поефикасно.

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA HP
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 185 / 60 - R15
Тежински индекс: 84
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 70