fbpx

FIRESTONE 275 45 R20

ROADHAWK

275/45-R20

Тежински индекс: 110

Брзински индекс: Y

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 275 / 45 - R20
Тежински индекс: 110
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.