fbpx

FIRESTONE 275 45 R19

ROADHAWK

275/45-R19

Тежински индекс: 108

Брзински индекс: Y

B

A

73dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 275 / 45 - R19
Тежински индекс: 108
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 73