fbpx

FIRESTONE 275 40 R20

ROADHAWK

275/40-R20

Тежински индекс: 106

Брзински индекс: Y

C

A

73dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 275 / 40 - R20
Тежински индекс: 106
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 73