fbpx

FIRESTONE 265 65 R17

ROADHAWK

265/65-R17

Тежински индекс: 112

Брзински индекс: H

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 265 / 65 - R17
Тежински индекс: 112
Брзински индекс: H
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.