fbpx

FIRESTONE 255 65 R16

DESTINATION HP

255/65-R16

Тежински индекс: 109

Брзински индекс: H

E

B

72dB

Побарај понуда

FIRESTONE DESTINATION HP е пневматик со модерен спортски изглед и висока стабилност на мокра и сува подлога.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DESTINATION HP
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 255 / 65 - R16
Тежински индекс: 109
Брзински индекс: H
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 72