fbpx

FIRESTONE 255 50 R19

ROADHAWK

255/50-R19

Тежински индекс: 107

Брзински индекс: Y

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 255 / 50 - R19
Тежински индекс: 107
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71