fbpx

FIRESTONE 235 75 R15

DESTINATION HP

235/75-R15

Тежински индекс: 109

Брзински индекс: T

C

B

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE DESTINATION HP е пневматик со модерен спортски изглед и висока стабилност на мокра и сува подлога.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DESTINATION HP
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 235 / 75 - R15
Тежински индекс: 109
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71