fbpx

FIRESTONE 235 70 R16

DESTINATION HP

235/70-R16

Тежински индекс: 106

Брзински индекс: H

E

B

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE DESTINATION HP е пневматик со модерен спортски изглед и висока стабилност на мокра и сува подлога.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DESTINATION HP
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 235 / 70 - R16
Тежински индекс: 106
Брзински индекс: H
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 71