fbpx

FIRESTONE 235 65 R17

DESTINATION WINTER

235/65-R17

Тежински индекс: 104

Брзински индекс: H

B

C

72dB

Побарај понуда

Освојте го снегот со DESTINATION WINTER, зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. DESTINATION WINTER, заради неговиот NanoProtech состав, има одлични карактеристики при кочење на мокро и управување во зимски услови на планински терени.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DESTINATION WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 235 / 65 - R17
Тежински индекс: 104
Брзински индекс: H
Потрошувачка: B
Аквапланинг: C
Бучава: 72