fbpx

FIRESTONE 235 50 R18

ROADHAWK

235/50-R18

Тежински индекс: 101

Брзински индекс: Y

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 235 / 50 - R18
Тежински индекс: 101
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71