fbpx

FIRESTONE 235 45 R19

ROADHAWK

235/45-R19

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: W

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 235 / 45 - R19
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: W
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71