fbpx

FIRESTONE 235 40 R19

ROADHAWK

235/40-R19

Тежински индекс: 96

Брзински индекс: Y

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 235 / 40 - R19
Тежински индекс: 96
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71