fbpx

FIRESTONE 225 65 R17

MULTISEASON 2

225/65-R17

Тежински индекс: 102

Брзински индекс: H

C

B

72dB

Побарај понуда

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 225 / 65 - R17
Тежински индекс: 102
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72