fbpx

FIRESTONE 225 60 R18

ROADHAWK

225/60-R18

Тежински индекс: 100

Брзински индекс: H

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 225 / 60 - R18
Тежински индекс: 100
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71