fbpx

FIRESTONE 225 60 R16

ROADHAWK

225/60-R16

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: Y

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 225 / 60 - R16
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71