fbpx

FIRESTONE 225 55 R17

WINTERHAWK 3

225/55-R17

Тежински индекс: 101

Брзински индекс: V

C

E

72dB

Побарај понуда

Освојте ја зимата со одличните WINTERHAWK 3 зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. WINTERHAWK 3 има одлични карактеристики при управување во зимски услови како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: WINTERHAWK 3
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 225 / 55 - R17
Тежински индекс: 101
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: E
Бучава: 72