fbpx

FIRESTONE 225 45 R17

WINTERHAWK 3

225/45-R17

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: H

B

E

71dB

Побарај понуда

Освојте ја зимата со одличните WINTERHAWK 3 зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. WINTERHAWK 3 има одлични карактеристики при управување во зимски услови како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: WINTERHAWK 3
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 225 / 45 - R17
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: H
Потрошувачка: B
Аквапланинг: E
Бучава: 71