fbpx

FIRESTONE 225 45 R17

ROADHAWK

225/45-R17

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: Y

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 225 / 45 - R17
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71