fbpx

FIRESTONE 215 60 R16

WINTERHAWK 3

215/60-R16

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: H

C

E

72dB

Побарај понуда

Освојте ја зимата со одличните WINTERHAWK 3 зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. WINTERHAWK 3 има одлични карактеристики при управување во зимски услови како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: WINTERHAWK 3
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 215 / 60 - R16
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: E
Бучава: 72