fbpx

FIRESTONE 215 55 R18

MULTISEASON 2

215/55-R18

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: V

C

B

72dB

Побарај понуда

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 215 / 55 - R18
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72