fbpx

FIRESTONE 215 55 R17

ROADHAWK

215/55-R17

Тежински индекс: 94

Брзински индекс: W

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 215 / 55 - R17
Тежински индекс: 94
Брзински индекс: W
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71