fbpx

FIRESTONE 215 45 R16

ROADHAWK

215/45-R16

Тежински индекс: 90

Брзински индекс: V

C

A

72dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 215 / 45 - R16
Тежински индекс: 90
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72