fbpx

FIRESTONE 205 65 R15

VANHAWK 2 WINTER

205/65-R15

Тежински индекс: 102

Брзински индекс: T

Побарај понуда

Новата генерација зимски пневматици за лекотоварни возила, FIRESTONE VANHAWK 2 WINTER, се карактеризираат со исклучителни издржливост, моќност, перформанси и безбедност во зимски услови.

Категорија: Комби
Модел: VANHAWK 2 WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 205 / 65 - R15
Тежински индекс: 102
Брзински индекс: T
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.