fbpx

FIRESTONE 205 65 R15

VANHAWK 2

205/65-R15

Тежински индекс: 102/100

Брзински индекс: T

C

B

72dB

Побарај понуда

Новата генерација летни пневматици за лекотоварни возила, FIRESTONE VANHAWK 2, се карактеризираат со исклучителни издржливост, моќност, перформанси и безбедност.

Категорија: Комби
Модел: VANHAWK 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 205 / 65 - R15
Тежински индекс: 102/100
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72