fbpx

FIRESTONE 205 60 R16

MULTISEASON 2

205/60-R16

Тежински индекс: 96

Брзински индекс: H

C

B

71dB

Побарај понуда

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Патнички
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 205 / 60 - R16
Тежински индекс: 96
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71