fbpx

FIRESTONE 205 55 R17

ROADHAWK

205/55-R17

Тежински индекс: 95

Брзински индекс: V

C

A

72dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 205 / 55 - R17
Тежински индекс: 95
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72