fbpx

FIRESTONE 205 50 R16

ROADHAWK

205/50-R16

Тежински индекс: 87

Брзински индекс: V

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 205 / 50 - R16
Тежински индекс: 87
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71