fbpx

FIRESTONE 195 70 R14

MULTIHAWK 2

195/70-R14

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: T

E

C

69dB

Побарај понуда

FIRESTONE MULTIHAWK 2 е удобен, лесен за управување и исклучително тивок пневматик наменет за управување при најразлични услови.

Категорија: Патнички
Модел: MULTIHAWK 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 195 / 70 - R14
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 69